Pierwsza sesja zdjęciowa niemowlęcia

Home  >>  Bez kategorii  >>  Pierwsza sesja zdjęciowa niemowlęcia

Pierwsza sesja zdjęciowa niemowlęcia

On Maj 22, 2017, Posted by , in Bez kategorii, With Możliwość komentowania Pierwsza sesja zdjęciowa niemowlęcia została wyłączona

Sesje noworodkowe to trend, który obserwujemy już od dłuższego czasu. Przesłodzone fotografie śpiących maluchów w koszyczkach, łóżeczkach a nawet wiaderkach tworzone w iście cukierkowej scenerii mają stworzyć dla rodziców i ich pociech niezapomnianą pamiątkę na całe życie. Jak jednak przygotować się do takiego przedsięwzięcia?

Najważniejsze jest wybranie dobrego fotografa

Specjalistów, którzy na co dzień pracują z noworodkami na polskim rynku jest coraz więcej. Przed rezerwacją terminu dokładnie zapoznajmy się jednak z pełnym wachlarzem oferowanych usług oraz przykładowymi realizacjami, które znajdziemy na tej stronie bluediamond-hotel.pl, dobrze jest też umówić się z takim fotografem na spotkanie.

Zarezerwuj termin odpowiednio wcześnie

Sesje zdjęciowe noworodków powinny być wykonywane pomiędzy piątym a piętnastym dniem jego życia. W tym czasie maluch przesypia prawie całą sesję a wszechobecne kolory i błysk aparatu nie wpływa w żaden sposób na jego dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Dodatkowo dzieci w tym okresie życia pamiętają jeszcze pozycję embrionalną, dlatego układanie ich w nią jest dla nich całkowicie naturalne a to również przekłada się na finalną jakość fotografii.

Z racji faktu, że zdjęcia noworodków są coraz popularniejsze fotograficy specjalizujący się w przeprowadzaniu sesji niemowlęcych mają napięte grafiki. Na wolne miejsca trzeba czekać nawet kilka tygodni, dlatego pierwsza sesja powinna zostać zaplanowana w momencie, w którym maluch słodko przygotowuje się do przyjścia na świat w brzuchu swojej mamy.

Dlaczego sesje niemowlęce są tak kosztowne?

Nie będziemy w tym miejscu zagłębiać się w konkretne widełki cenowe, ponieważ te naprawdę są rozbieżne. Na wysokość kosztów wpływa jednak ogrom czynników, do których zaliczają się:

  • czas trwania sesji – osiągający niejednokrotnie kilka a nawet kilkanaście godzin

  • koszt eksploatacji sprzętu fotograficznego

  • koszty scenerii i tła, na którym wykonywana jest sesja

  • koszty gadżetów oraz akcesoriów niezbędnych do „upiększenia zdjęć”

  • czas trwania późniejszej obróbki fotograficznej – która niejednokrotnie trwa dłużej niż sama sesja

  • tworzenie albumów i fotoksiążek, jeśli klienci takowych sobie życzą.

Dodatkowo nie można nam zapominać, że choć fotografowie choć podczas sesji realizują swoją życiową pasję są również przedsiębiorcami. Prowadzą biznes, który obciążony jest podatkami a ponadto muszą przecież zarabiać na swoje utrzymanie.

 

Comments are closed.