Piłka nożna i jej korzyści dla rozwoju dziecka

Home  >>  Bez kategorii  >>  Piłka nożna i jej korzyści dla rozwoju dziecka

Piłka nożna i jej korzyści dla rozwoju dziecka

On Styczeń 31, 2017, Posted by , in Bez kategorii, With Możliwość komentowania Piłka nożna i jej korzyści dla rozwoju dziecka została wyłączona

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Nie tylko dorośli interesują się ”kopaniem piłki po zielonej murawie”- również dzieci. Jeżeli zastanawiamy się nad aktywnością jaką mogły się zająć nasze pociechy, to właśnie piłka nożna jest doskonałym wyborem.

Zalety związane z uprawianiem piłki nożnej

Każda dyscyplina sportowa uprawiana przez dziecko w sposób zasadniczy sprzyja jego rozwojowi. Piłka nożna to nie tylko trening siłowy poprawiający wydolność, wytrzymałość, ale także ćwiczenia rozciągające na gibkość. W piłce nożnej niezwykle ważne jest także doskonałe współpracowanie z rówieśnikami. Nie można wygrać meczu w pojedynkę. Dobrzy trenerzy muszą wytłumaczyć to dzieciom. Zajęcia z piłki nożnej odbywają się między innymi w centrum sportowym pod adresem jjsportcenter.pl.

Piłka nożna to sposób na spędzenie wolnego czasu, możliwość oderwania malucha od komputera, a także alternatywa wobec innych dyscyplin. Jeżeli dziecko uprawia na przykład tenisa, czy pływanie to piłka nożna może być doskonałym uzupełnieniem treningu.

Przemysław:Postanowiłem posłać syna na treningi z piłki nożnej przede wszystkim to po, żeby poznał zupełnie nowe osoby, a także żeby mógł zdobyć odpowiednią umiejętności i wiedzę z zakresu piłki nożnej. Oczywiście nie miałem zamiaru robić z niego na na siłę gwiazdy piłki nożnej, ale chciałem, żeby dziecko swój wolny czas spędzało aktywnie. Nie bez znaczenia był fakt, że wiele ośrodków oferuje profesjonalne treningu już dla maluchów w wieku przedszkolnym. Na początku zajęcia odbywają się w postaci zabawy, dopiero w późniejszych latach przybierają bardziej poważny ton, ale to nie zmienia faktu, że muszą być atrakcyjne i ciekawe dla dziecka”.

Pierwszy trening piłkarski

A) Jeżeli nasze dziecko do tej pory nie miało do czynienia z treningiem sportowym, a tym bardziej z piłką nożną, to musimy postarać się o łagodne wprowadzania malucha. Zajęcia powinny być ciekawe, ale nie męczące.

B) Nie chcemy przecież swojej pociechy zniechęcić. Kolejną sprawą jest kwestia stroju na pierwszy trening. Nie musimy od razu inwestować w profesjonalne buty, czy spodenki. Wystarczy obuwie sportowe, którego dziecko używa na lekcjach wychowania fizycznego w szkole.

C) Podczas pierwszych treningów szkoleniowiec zajmuje się przedstawieniem zasad piłki nożnej, a także pokazuje w jaki sposób prowadzić piłkę, jak oddawać strzały. Następnie przyszli piłkarze sami próbują wykonać wszystkie czynności.

Jak wybierać ośrodek szkoleniowy?

Jeżeli chcemy wysłać dziecko na zajęcia z piłki nożnej, to przede wszystkim musimy wybrać ośrodek o odpowiednim standardzie. Dobrze jeżeli maluchy mają ćwiczenia na świeżym powietrzu, ale boisko piłkarskie powinno znajdować się także w hali, tym bardziej, że trening prowadzony jest przez cały rok, nawet w zimie. Ośrodek powinien być klimatyzowane, a także muszą się znajdować w nim szatnie. Personel powinien być odpowiednio przeszkolony do pracy z dziećmi, nie można zapomnieć także o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Comments are closed.