Pomoc psychologiczna online dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi

Home  >>  Bez kategorii  >>  Pomoc psychologiczna online dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi

Pomoc psychologiczna online dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi

On Czerwiec 13, 2017, Posted by , in Bez kategorii, With Możliwość komentowania Pomoc psychologiczna online dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi została wyłączona
Dziecko na kanapie z zaburzeniami potrzebujące pomocy psychologa online

Dziecko na kanapie z zaburzeniami potrzebujące pomocy psychologa

Wśród młodych ludzi coraz częściej można zaobserwować tendencję do zapadania na różne zaburzenia emocjonalne. Czujni rodzice w porę reagują na te problemy, czego efektem jest częsta prośba o pomoc psychologa online, który w www.psychoterapeuta.online świadczy swoje usługi już od wielu lat. Dlaczego rodzice nie próbują sami radzić sobie z problemami swojego dziecka, dlaczego nie starają się na własną rękę szukać ich źródeł? Postanowiliśmy zapytać specjalistę  i oto czego się dowiedzieliśmy:

„W pewnym okresie dojrzewania rodzice przestają być dla dziecka autorytetem. Nie próbują podejmować z nim rozmowy i stronią od jakichkolwiek form budowania relacji. Żyją w przekonaniu, że rodzic zawsze będzie chciał narzucać im swoją rację wobec czego dziecko straci możliwość przedstawienia swoich problemów na własny sposób.”

Okazuje się, że psycholog online to często jedyny ratunek

Dziecko, do którego nie wyciąga się pomocnej dłoni jest skazane na wewnętrzną walkę ze swoimi rozterkami. Prędzej czy później zaczyna szukać ukojenia w towarzystwie, w którym za zrobienie czegoś społecznie nieakceptowanego staje się kimś ważnym. Na szczęście statystyki dowodzą, że młodzi ludzie chętnie korzystają z pomocy psychologów online, ponieważ są zbyt nieśmiali, aby porozmawiać z lekarzem w cztery oczy, o czym możemy przeczytać na https://naszelementarz.men.gov.pl/wp-content/uploads/o_niesmialosci_dzieci.pdf .

Ojciec z dzieckiem trzymający je na rękach

Ojciec z dzieckiem

Młody chłopiec potrzebujący pomocy ze strony rodziców i psychologa

Młody chłopiec potrzebujący pomocy

Już po pierwszej konsultacji zaczynają otwierać się przed specjalistą i wraz z nim szukać źródła problemów oraz sposobu na ich skuteczne rozwiązanie. Z informacji zasięgniętych od psychologów online przyczyny problemów są zwykle bardzo prozaiczne i łatwe do rozwiązania.

Pamiętajmy, że psycholog pomoże naszemu dziecku także w e-uzależnieniu, które w dzisiejszych czasach występuje bardzo często, o czym artykuł na  https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przeciwdzialaniu-e-uzaleznieniu-dzieci-i-mlodziezy.html . Ważne abyśmy starali się rozmawiać z dzieckiem, bo tylko wtedy będziemy w stanie zobaczyć jego problem i szybko zareagować kierując go do specjalisty.

Comments are closed.