Profilaktyka przede wszystkim. Zabierz dziecko do stomatologa…

Home  >>  Bez kategorii  >>  Profilaktyka przede wszystkim. Zabierz dziecko do stomatologa…

Profilaktyka przede wszystkim. Zabierz dziecko do stomatologa…

On Marzec 23, 2018, Posted by , in Bez kategorii, With Możliwość komentowania Profilaktyka przede wszystkim. Zabierz dziecko do stomatologa… została wyłączona

Aż trzydzieści procent rodziców uważa, ze o zęby mleczne nie trzeba specjalnie dbać, bo i tak wypadną. Tymczasem to duży błąd – mówi lekarz z www.dentalpark-krakow.pl gabinetu stomatologicznego w Krakowie, który specjalizuje się w leczeniu małych pacjentów. Dlaczego jest tak ważne, by nie zaniedbywać mleczaków? Próchnica powstająca na zębach mlecznych nie zniknie, gdy one wypadną, tylko zainfekuje zęby stałe – wyjaśnia stomatolog. Kraków ma więc specjalny program profilaktyczny dla najmłodszych.

 

44177(3)

Próchnica powstająca na zębach mlecznych nie zniknie, gdy one wypadną, tylko zainfekuje zęby stałe – wyjaśnia stomatolog – Kraków.

 

Poza tym ważne jest, by dzieci od małego przyzwyczajały się do regularnych wizyt kontrolnych u dentysty, bo taki nawyk zostaje na całe życie, a wiadomo, że regularne kontrole co pół roku pozwalają szybko wychwycić ewentualne problemy i wdrożyć leczenie, zanim próchnica będzie zaawansowana – dodaje stomatolog. Kraków uważa więc, że pieniądze zainwestowane w program profilaktyczny dla dzieci to w przyszłości niższe nakłady Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie stomatologiczne dorosłych Polaków.

 

44177(4)

 

Jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym dla dzieci? Najmłodsi pacjenci mogą przyjść na wizytę adaptacyjna, podczas której stomatolog pokaże, jak wygląda gabinet, zaprezentuje narzędzia i wszystkie maszyny. W Krakowie takie wizyty są bardzo popularne. Mali pacjenci uwielbiają też oglądać modele jamy ustnej z uzębieniem, na którym lekarz stomatolog pokazuje, jak wygląda leczenie. Dzięki takim wizytom dzieci przestają bać się dentysty i nie ma problemu z zabieraniem ich na wizytę.

Comments are closed.