Skuteczne fotografowanie dzieci

Home  >>  Bez kategorii  >>  Skuteczne fotografowanie dzieci

Skuteczne fotografowanie dzieci

On Luty 27, 2017, Posted by , in Bez kategorii, With Możliwość komentowania Skuteczne fotografowanie dzieci została wyłączona

Fotografowanie dzieci jest bardzo popularne. Należy jednak zastosować się do różnych porad, aby mogło to przebiegać właściwie. Istnieją specjaliści zajmujący się fotografią dziecięcą w Radomiu, możemy się z nimi skontaktować wchodząc w link – fotografia dziecięca radom.

Odpowiednie sprzęt do fotografowania dzieci

Sprzęt do fotografowania dziecka musi być przede wszystkim szybki i wygodny. Pamiętajmy, że mali modele nie zawsze wykazują się odpowiednią cierpliwością jeżeli chodzi o pozowanie. Musimy być w stanie zrobić dobre zdjęcie, nawet jeżeli maluch się porusza. Ważne, aby po wciśnięciu spustu migawki obraz został zapisany na karcie. W przypadku fotografowania maluchów nie ma zazwyczaj czasu na ustawianie ostrości, a także na czekanie, aż warunki będą idealne.

Konstrukcja aparatu

Konstrukcja aparatu powinna umożliwiać wykonywanie zdjęć w trybie ciągłej ostrości. Właśnie wtedy fotografowany obiekt może być śledzony bez przerwy, a otrzymane zdjęcie zostanie błyskawicznie zapisane. W niektórych aparatach tryb ten nosi nazwę opcji monitorującej. Oczywiście warto, żeby sprzęt miał także możliwość ingerencji w ustawienia związane z ostrością.

Wykonywanie zdjęć w serii

Aparat powinien także pozwalać na wykonywanie zdjęć w tak zwanej serii. Umożliwia to wykonanie większej ilości zdjęć dziecku, które porusza się w kadrze.

Wygodny aparat

Na czym polega wygoda aparatu?

Adam, fotograf: „Dla mnie wygodny aparat to przede wszystkim sprzęt który doskonale nadaje się do ciągłego noszenia ze sobą. Fotografowanie dzieci wiąże się z koniecznością zachowania ciągłego skupienia. Ważna jest naturalność. Im mniej pozowane zdjęcie, tym lepszy efekt. Pomaga w tym właśnie wygodny sprzęt, który możemy szybko przyłożyć do oka i wykonać doskonałe ujęcie. Aparat którym fotografujemy dziecko musi także mieć możliwość błyskawicznego przestawienia parametrów zależnie od potrzeb. Zarówno włączenie lampy błyskowej, jak również zmiana tryby pracy aparatu, zmiana czasu otwarcia migawki, przesłony, czy też bilans bieli musimy być w stanie zmienić patrząc jedynie przez wizjer. Najczęściej fotografując małe dzieci w plenerze zdaję sobie sprawę, że sytuacja może się zmieniać gwałtownie. Oczywiście aparat do fotografowania maluchów nie musi mieć doskonałych parametrów, dużo ważniejsza jest funkcjonalność i uniwersalność sprzętu. Fotograf zajmujący się wykonywaniem zdjęć maluchom musi wykazywać się także cierpliwością, zaangażowaniem oraz odpowiednim podejściem do małych modeli. Każde zdjęcie wymaga pracy, ale osiągnięty efekt może być doskonały. O czym przekonałem się wielokrotnie”.

Planowanie zdjęcia dziecka

Oprócz odpowiedniego aparatu fotograf zajmujący się dziećmi musi także zadbać o właściwe podejście do kompozycji i rozplanowania kadru. Zdjęcia nie mogą być sztuczne.

a) Warto stosować niewielką głębię ostrości, a także miękkie światło. Pozwala to na osiągnięcie interesującego efektu.

b) Dobrze jeżeli zdjęcie pokazuje nie tylko dziecko, ale także krajobraz, czy inne otoczenia. Czasami ogromne znaczenie dla jakości fotografii ma sam model. Są dzieci które wykazują się ogromnym talentem, jeżeli chodzi o pozowanie. Dobry specjalista będzie w stanie to wykorzystać. c) Sztuczne światło powinniśmy stosować z umiarem, unikajmy lampy błyskowej. Wysoka czułość matrycy, a także szerokie otwarcie przysłowny, podobnie jak długi czas migawki mogą pozwolić na rejestrację zdjęć doskonale oddających nastrój danej sceny. Jeżeli stosujemy lampę, to lepiej odpijać jej światło od sufitu lub od ścian.

Comments are closed.