Trądzik różowaty – leczenie.

Home  >>  Bez kategorii  >>  Trądzik różowaty – leczenie.

Trądzik różowaty – leczenie.

On Kwiecień 13, 2018, Posted by , in Bez kategorii, With Możliwość komentowania Trądzik różowaty – leczenie. została wyłączona

Trądzik różowaty to dokuczliwy problem, który dotyczy osób w różnym wieku, a jego leczenie jest dość skomplikowane, twierdzą specjaliści z firmy nuzeniec.com.pl/tradzik-rozowaty-leczenie . Zaczerwienienie skóry, stan zapalny, ból i świąd wszytko to objawy choroby pod nazwą trądzik różowaty. Leczenie warto rozpocząć od diagnozy przyczyn choroby. Najczęściej jest kumulacja kilku przyczyn inwazja roztoczy Demodex oraz infekcje bakteryjne, zaburzenia endokrynologiczne, zaburzenia przewodu pokarmowego, najczęściej jest to obecność Helicobacter Pylori, środki chemiczne, kosmetyki z dużą zawartością alkoholu, zła dieta – spożywanie dużej ilości alkoholu oraz potraw mocno przyprawionych, ostrych oraz tłustych.

W leczeniu trądzika różowatego pomagają preparaty z siarką lub rtęcią. Oczywiście preparaty z siarką są bardziej bezpieczne i częściej stosowane w Europie. Takie preparaty mogą pomocniczo zawierać olejek drzewa herbacianego, miętę pieprzową lub specjalnie dobrane zioła, które będą stanowić mieszankę trującą dla trądzika różowatego. Błędne jest stosowanie antybiotykoterapii w leczeniu trądzika różowatego, gdyż nie ma on pochodzenia bakteryjnego, jedynie metronidazol jako środek pomocniczy ma korzystny wpływ i sprawdza się w leczeniu.

W leczeniu trądzika różowatego pomagają preparaty z siarką lub rtęcią.

Dodatkowo warto wprowadzić zdrową dietę i unikać alkoholu.

Comments are closed.